Hayat | Konular | Kitaplık | İletişim

Sigara tiryakileri mutlaka okuyun!

İsrail Teknoloji Enstitüsü'nün araştırmasına göre, tiryakilerin tükürüğü, sigara dumanı ile birleşince ölümcül bir kimyasal bileşim oluşuyor. Bu da ağız kanserine davetiye çıkarıyor.
Tükürük sigara ile birleşince ölümcül oluyor

İsrail Teknoloji Enstitüsü uzmanları ağızdaki salgının, sigarayla birleşince ölümcül bir "kimyasal bileşim" haline geldiğini belirledi. Uzmanlara göre bu bileşim ağız kanserinin de ortamını hazırlıyor. Araştırma ekibinin başında bulunan Dr. Rafi Nagler, İngiliz tıp dergilerinde yayınlanan araştırmanın ayrıntılarını şöyle anlattı, "Normalde hiçbir toksin içermeyen, hatta zararlı maddelerin gırtlağa ulaşmasını engelleyici olan tükürük, sigara ile birleştiğinde tüm bu niteliklerini yitiriyor. İçindeki antioksidan bileşkeler yok oluyor. Ağız hücreleri ne kadar çok sigara dumanı bulaşmış tükürüğe maruz kalırsa o kadar çok hücre zarar görüyor. Hücreler yok oluyor." Araştırma her yıl 8 bin yeni ağız kanseri vakasının görüldüğü ve 3 bin kişinin bu hastalık nedeniyle yaşamını yitirdiği İngiltere'de büyük yankı uyandırdı.


Kategoriler

- hastalıklar - Şifalı Bitkiler - bitkilerin faydaları - Beslenme - kanser - tedavi - Gıda - şifa - kalp ve damar hastalıkları - sigara - belirtiler - kadın - çocuk - işitme kaybı - Diyet - hafıza - su - masaj - Vücudumuzu Tanıyalım - alerji - kulak - teşhis - sağlık haberleri - Diş Sağlığı - Beden dili - Depresyon - hastalık - Evlilik - Göz Sağlığı - ağız - bulaşıcı hastalıklar - gebelik - burun - sağlık - kulak ağrısı - orta kulak - Diğer Hastalıklar - Cinsellik - diş - bademcik - ağrı - şifa kaynağı - dikkat - Alkol - enfeksiyon - iç kulak - kilo vermek - diş çürüğü - kulak çınlaması - baş dönmesi

MollaCami.Com