Hayat | Konular | Kitaplık | İletişim

İĞDENİN SAYISIZ FAYDALARI

İğde hoş kokusu ve kekremsi tadı ile bilinen bir meyvedir. Ancak bitkisel şifa açısından incelendiğinde iğdenin faydaları ne kadar da fazlaymış diye insan demeden geçemiyor. İğde meyvesi ayrıca iğde yağı elde etmek için de kullanılmaktadır. İğde yağı, cilt nemlendirici ve ağız kokusunu önleyici bir bitki olarak biliniyor. Şimdi hem iğde neye iyi gelir onları öğrenelim hem de iğde yağının cilde faydaları ve kullanımı konusunda kısa bilgiler verelim.Kokusunun zihin açtığı bilinen iğdenin daha başka ne gibi faydaları varmış, gelin hep birlikte öğrenelim.
İğde, halk arasında başta bağırsak bozuklukları ve ağız pasını gidermek için kullanılırken, ishali de önlüyor. Bu lezzetli meyvenin çiçeklerinin kaynatılıp balla tatlandırılarak içilmesinin egzama, öksürük ve bağırsak bozukluklarına iyi geldiği belirtiliyor. İğde ağaçlarının ayrıca, haziran ayı başlarında açtığı çiçeklerini koklamak da zihne kuvvet ve açıklık verdiği kaydediliyor.Bunların yanı sıra iğdenin faydaları; ishal tedavi edici, idrar yolları ve bağırsak temizleyicidir ve kimbilir daha bilmedğimiz bir çok faydası var.


Kategoriler

- hastalıklar - Şifalı Bitkiler - bitkilerin faydaları - Beslenme - kanser - tedavi - Gıda - şifa - kalp ve damar hastalıkları - sigara - belirtiler - kadın - çocuk - işitme kaybı - Diyet - hafıza - su - masaj - Vücudumuzu Tanıyalım - alerji - kulak - teşhis - sağlık haberleri - Diş Sağlığı - Beden dili - Depresyon - hastalık - Evlilik - Göz Sağlığı - ağız - bulaşıcı hastalıklar - gebelik - burun - sağlık - kulak ağrısı - orta kulak - Diğer Hastalıklar - Cinsellik - diş - bademcik - ağrı - şifa kaynağı - dikkat - Alkol - enfeksiyon - iç kulak - kilo vermek - diş çürüğü - kulak çınlaması - baş dönmesi

MollaCami.Com