Hayat | Konular | Kitaplık | İletişim

FITIKTA MASAJ MUCİZESİ

Dr. Ali Şahabettinoğlu bel ve boyun fıtığında manipülasyon yani elle tedavi taktiği uyguluyor. Manipülasyon yani elle fizik tedavinin bel ve boyun fıtıklarında %98 hastada başarılı sonuç verdiği, tedavinin hafif vakalarda 2 - 3, ağır vakalarda 8 - 10 seans sürdüğünü söyleyen Uzm. Dr. Ali Şahabettinoğlu Bursa'daki Merkezinde Türkiye'nin her yanından gelen hastalarına bu tedaviyi uyguluyor.

Manipülasyon tedavisinde rahatsızlık olan bölgeye ellerle bir takım bastırma, germe, döndürme gibi teknikler ve manevralar yapıldığını, bu yöntemin masaj ile ilgisi olmadığını, klasik batı tıbbı tedavisi olduğunu ifade ediyor.

Özellikle yüksek başarısının da etkisi ile son yıllarda Dünyada bu tedaviyi uygulayan doktorların hızla arttığını, tedavide yeni gelişmeler ve teknikler ortaya çıktıkça daha da yaygınlaştığını ancak elle tedavi yöntemi olan manipülasyonun dünyada Amerika, İngiltere, Kanada, Rusya, Çin, Japonya gibi birçok ülkede binlerce doktor tarafından uygulanmasına karşın Türkiye'de bu tedaviyi uygulayan az sayıdaki uzman doktorlardan birisi olan Dr. Ali Şahabettinoğlu manipülasyon tedavisinin doktorlar arasında bilinirliğine ve yayılmasına özellikle ihtiyaç olduğunu söylüyor.

Bel fıtığında bel/veya bacak ağrısı, uyuşması, boyun fıtığında da ense ve kollarda ağrı ve/veya uyuşması en çok görülen şikayetler olup genellikle ameliyatsız tedavilerle %98 hastanın iyileştiğini sadece %1-2 hastada ameliyat gerektiğini vurgulayan Uzm. Dr. Ali Şahabettinoğlu, ameliyatın bel fıtığında ayaklarda ilerleyen kas gücü kaybı, idrar-büyük abdest kaçırma şikayeti olan ya da ameliyatsız tedaviye cevap vermeyenlerde, boyun fıtığında ise el-kollarında ilerleyen kas gücü kaybı olanlarda ya da ameliyatsız tedaviye cevap vermeyen çok az sayıdaki hastada gerektiğini belirtiyor.


Kategoriler

- hastalıklar - Şifalı Bitkiler - bitkilerin faydaları - Beslenme - kanser - tedavi - Gıda - şifa - kalp ve damar hastalıkları - sigara - belirtiler - kadın - çocuk - işitme kaybı - Diyet - hafıza - su - masaj - Vücudumuzu Tanıyalım - alerji - kulak - teşhis - sağlık haberleri - Diş Sağlığı - Beden dili - Depresyon - hastalık - Evlilik - Göz Sağlığı - ağız - bulaşıcı hastalıklar - gebelik - burun - sağlık - kulak ağrısı - orta kulak - Diğer Hastalıklar - Cinsellik - diş - bademcik - ağrı - şifa kaynağı - dikkat - Alkol - enfeksiyon - iç kulak - kilo vermek - diş çürüğü - kulak çınlaması - baş dönmesi

MollaCami.Com